Win3Desk

У Сінгапурському університеті розробили новий підхід до 3D-друку

біо-натхненний 3D-друк

У Сінгапурського університеті розробили новий підхід до 3D-друку складних біо-натхненний 3D-друк структур за допомогою повільно застигаючих матеріалів

Методика спеціально вирішує проблеми, які виникають у процесах прямого друку чорнилом (direct ink writing) при роботі з матеріалами, такими як силікони, епоксидні смоли та уретани. Ці матеріали є важливими для створення м’яких механічних метаматеріалів.

Дослідницька група під керівництвом доцента Пабло Вальдівії-і-Альварадо розробила оптимізовану систему проектування траєкторій інструментів. Вона розділяє 3D-об’єкти на точки та прості форми. Такий підхід дозволяє зменшити кількість непотрібних зупинок і запусків у процесі друку. Завдяки цьому створення легких структур, натхненних природою, стало більш ефективним.

Біо-натхненний 3D-друк: гнучкі матеріали для технологій носимих пристроїв

Науковці протестували свою методику, створюючи різні структури, зокрема вії, сітки та решітки. Результати експериментів показали, що 3D-друковані решітки здатні знизити максимальні ударні сили до 85%. Крім того, команда розробила дев’ять унікальних комбінацій матеріалів, додавши модифікатор під назвою Thivex до комерційно доступних силіконових матеріалів.

“Хоча цей підхід поки що перебуває на стадії досліджень, його потенціал для створення кастомізованих і високопродуктивних дизайнів є надзвичайно актуальним для індустрій, орієнтованих на робототехніку, носимі технології та передові метаматеріали,” – зазначив доцент Вальдівія-і-Альварадо. Наразі команда працює над покращенням масштабованості методу та зниженням його вартості.

Майбутні розробки включатимуть дослідження можливостей друку з використанням кількох матеріалів і впровадження технологій машинного навчання. Завдяки цим інноваціям користувачі зможуть задавати параметри продуктивності для своїх дизайнів метаматеріалів. Це може суттєво розширити застосування у сфері м’якої робототехніки та виробництві захисного обладнання.

Джерело: https://3dprinting.com/news/bio-inspired-3d-printing-breakthrough-creates-flexible-materials-for-wearable-tech/

 

Не маєте готової 3D моделі для друку?

Ми вам допоможемо підібрати правильний матеріал, а наші інженери створять модель для 3D друку вашого виробу.

Перший Полтавський Ярмарок 3D Друку та Робототехніки

Перший Полтавський Ярмарок 3D Друку та Робототехніки – 21 грудня 2024 року в Полтаві відбулася знакова подія для
Читати далі >>

3D друковані протези для України: Victoria Hand Project розширює можливості

Victoria Hand Project надає 3D друковані протези для українців Адитивне виробництво давно демонструє свою ефективність у створенні протезів,
Читати далі >>

Оцифрування культурної спадщини Португалії за допомогою Artec 3D

Artec 3D із гордістю оголошує про свою участь у проєкті Cultural Heritage 360 (Património Cultural 360). Це амбітна
Читати далі >>